fbpx

DHI Saç Ekimi

DHI Saç EKimi

FUE yöntemi ile saç ekiminde ekim yapılacak alana kanallar açılır ve donör bölgeden alınan saç kökleri/greftler bu kanallara yerleştirilir.

DHI saç ekiminde ise donör bölgeden alınan saç kökleri/greftler ekim yapılacak olan alana kalem benzeri özel bir aletle direkt olarak ekilir. Yani ekim yapılacak alanda önceden kanal açılmaz. Bu sayede donör bölgeden alınan greftler uzun süre dışarıda beklememiş olur.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimin FUE'den Farkı Nedir?

DHI saç ekimi “Direct Hair Implant” / Direkt Saç Ekimi’nin kısaltmasıdır. DHI ekimi kalem benzeri bir medikal alet ile gerçekleştirildiği için bu yönteme kalem tekniği / kalem ile saç ekimi de denilmektedir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

FUE yöntemi ile saç ekimi temel olarak 3 adımda gerçekleşir: ilk adım greftlerin toplanması, ikinci adım saç ekilecek alanda kanalların açılması ve son adım toplanan greftlerin/saç köklerinin açılan kanallara nakledilmesidir.

DHI yöntemi ile yapılan ekimde de ilk aşama greftlerin toplanmasıdır. Bunun için yine FUE ‘de olduğu gibi donör alandan saç kökleri/greftler toplanır.

İkinci aşamada ise DHI yönteminde kullanılan özel medikal alet sayesinde toplanan greftler önceden kanal açılmasına gerek olmadan direkt ekim yapılacak alana transfer edilir. DHI kalemi ile bir kaç saniye içinde kanal açılır ve kanalın içine greft yerleştirilir. Yani FUE yönteminden farklı olarak kanal açma ve kök yerleştirme tek seferde gerçekleşmiş olur.

Acısız Aneztezi Yöntemi

Öncelikle hastanın donör bölgesi “acısız anestezi yöntemi” ile uyuşturulur. Bu işlem sırasında basınçla çalışan cihaz kullanılır. Dolayısıyla hiçbir ağrı ve acı hissedilmez. Daha sonra donör bölgedeki saç kökleri / greftler özel bir cihaz yardımı ile tek tek toplanır.

DHI yönteminde ekim yapılacak alanda önceden kanal açmak gerekli olmadığı için donör bölgeden alınan greftler uzun süre beklemeden kalem denilen medikal aletin içine yerleştirilir. Kalemin ucu ekim alanına batırılır bu sayede kanal açma işlemi gerçekleşir.

Daha sonra kalemin arkasındaki mekanizmaya basılır ve bu sayede cihazın içinde bulunan greft açılan kanala yerleştirilir. DHI yönteminde ekim yapılan alanda kabuklanma en aza iner ve iyileşme süresi hızlanır.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • Donör bölgeden alınan greftlerin dışarıda minimum sürede bekletilmesidir. Bekleme süresi ne kadar uzarsa saç kökünün zarar görme olasılığıda yükselmiş olur
  • DHI yöntemi ile daha sık ekim yapılabilmektedir. Bu sayede daha yoğun ve doğal bir görünüm elde edilebilir.
  • DHI yönteminde ekim sırasında saç köklerine yön vermek daha kolaydır.
  • DHI yöntemi ile hastanın tamamen tıraş olmasına gerek kalmadan da ekim yapılabilmektedir. Özellikle kadın hastalar için önemli bir avantajdır.
  • DHI yönteminde ekim yapılacak alana saç kökleri yerleştirilirken verilen hasar minimumdur. Bu nedenle ekimden sonra kabuklanma daha az gözlenir. İyileşme süresi ise daha kısadır.

Doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, tedaviye özel iğneler, iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp