fbpx

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ

EN YAYGIN SAÇ EKİM TEKNİĞİ: FUE

Saç ekim operasyonunda en yaygın teknoloji, lokal anestezi altında yapılan, mikromotor yardımıyla köklerin toplandığı FUE tekniğidir. Bu teknik saç ekim yöntemlerinin tümüne temel oluşturmaktadır. Tüm saç ekim yöntemlerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler toplanır, kanallar açılır ve alınan kökler açılan kanallara ekilir. Doğal saç şeklinin yakalanmasında en büyük etken olan açılar, başın her alanında farklı olmalıdır. Son aşamada da alınan kökler kanallara dikkatli bir şekilde yerleştirilir.

Köklerin alım işlemi sırasında kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim aşamasında kullanılan aletlerin farklılıkları, saç ekim tekniklerinin farklı isimlendirilmesine yol açmaktadır.

FUE tekniğinin klasik yöntemlere göre avantajları:
  • Dikiş ve yara izinin olmaması
  • Tedavi süresinin kısa olması
  • Operasyon sonrası kişinin günlük yaşantısına hızla geri dönebilmesi
  • Operasyon esnasında ve sonrasında ağrı olmaması

DHI SAÇ EKİMİ

DHI (Direct Hair Implantation)saç ekimi, “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde saç kökleri toplandıktan sonra choi adlı medikal bir kalem yardımıyla cilde; öncesinde kesi, kanal açılmadan direkt yerleştirilir. Yani bu kalem sayesinde kanal açma ve ekme işlemi aynı anda gerçekleştirilir. Yine bu yöntemde, toplanan kökler daha kısa süre dış ortamda kaldığından, sağlıklı kalma ihtimalleri daha yüksektir.

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ

Bu yöntemde saç kökleri FUE tekniğiyle, mikromotor yardımıyla toplanır ve kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uçlar kullanılır. Bu uçlar sayesinde, daha küçük mikro kanallar açılabilir ve iyileşme sürecinde hızlanma sağlanır.

AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

Ağrısız ve Acısız Saç Ekmi Kolan Hair’da Mümkün!!!
Saç ekimi sırasında “basınçlı enjeksiyonlar” ile anestezi sağlanır. Hastalar uygulama sırasında hiçbir acı hissetmezler.


Saç ekimi operasyonlarında en ağrılı ve korkulan kısım genellikle lokal anestezi uygulaması için yapılan iğnelerdir. Merkezimizde hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için; ağrısız, acısız, lokal anestezi uygulaması yapmaktayız. Bu uygulama için özel geliştirilmiş basınçla çalışan cihazlar kullanılmaktadır.