Fue Saç Ekimi - Kolan Hair - Kolan Saç Ekim Merkezi

FUE Saç Ekim Yöntemi

SAÇ EKİM TEKNİĞİ: FUE

Saç ekim operasyonu için en yaygın kullanılan teknik, FUE tekniği olarak bilinen ve lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir yöntemdir. FUE saç ekimi yönteminde mikromotor yardımıyla saç kökleri toplanır. 

FUE tekniği sayesinde doğal görünümlü sonuçlar elde etmek mümkündür. Uzman ekibimiz ve ileri teknolojik ekipmanlarımızla, saç ekimi operasyonunuzu güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Size doğal ve kalıcı sonuçlar sunmak için en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

FUE Saç Ekimi Avantajları

  • Dikiş ve yara izinin olmaması 
  • Tedavi süresinin kısa olması 
  • Operasyon sonrası kişinin günlük yaşantısına hızla geri dönebilmesi
  • Operasyon esnasında ve sonrasında ağrı olmaması
  • Ekim bölgesine kanallar sık bir şekilde açılabilmesi ve bunun sonucunda maksimum saç yoğunluğunun elde edilmesini sağlar.

 

FUE tekniği ile foliküllerin alındığı alandaki delikler iz bırakmadan kapanır ve her seansta 1500-5500 saç folikülü alınabilir. Eski FUT tekniğinde olduğu gibi ense bölgesinden saçlı deri şeridi çıkarılmadığı için iyileşme süreci daha hızlıdır. En verimli bölge olan (ense) bölgesinde yeterli folikül bulunmadığı durumlarda vücudun diğer bölgelerinden foliküler üniteler alınarak transfer edilebilir. Saç restorasyon cerrahisinde en iyi sonuçları alanında uzman ekiplerin elde ettiği bilinmektedir. Ayrıca, FUE tekniğinde mikromotor ve safir uçlar kullanılarak daha küçük mikro kanallar açılabildiği ve iyileşme sürecinin hızlandığı ifade edilmektedir.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

1-Operasyonun Planlanması

Kolan Hair Saç Ekim merkezimizde ilk olarak uzmanlar tarafından saç ekimi yapılacak alan değerlendirilmektedir. Danışanın da istekleri göz önüne alınarak saç ekim operasyonunun planlaması yapılır ve saç dökülme derecesi, ekim yapılacak alanlar ve graft sayısı belirlenir.

2-Saç Köklerinin Toplanması

  • Operasyonun ikinci adımı lokal anestezi ile donör bölgeden gereken graft sayısı kadar saç kökünün toplanmasıdır. FUE yöntemini eski tekniklerden ayıran önemli adımlardan bir tanesi “toplama” evresidir. FUE yönteminde saç kökleri tek tek alınır, eski yöntemlerdeki gibi doğrusal kesiler atılmaz.
  • Kök toplama rastgele yapılmamaktadır, donör bölgedeki saç kökleri eşit aralıklar ile toplanmalıdır. Bu sayede yeni saçlar uzadığı takdirde danışanlar herhangi bir asimetrik durum ile karşılaşılmaz.
  • Donör bölge, ekim yapılmak üzere sağlıklı saç kökünün toplanacağı alanı temsil eder. Donör bölge olarak iki kulak arasında kalan alan seçilir. Genetik yatkınlığa göre bu bölgedeki saçlar dökülmemek üzere kodlanmıştır.

3-Ekim Yapılacak Bölgenin Hazırlanması

Saç ekiminde yoğun ve doğal bir görünüm elde etmek için her aşama büyük bir önem taşımaktadır. İşlem yapılacak alanlara kanal açılması da bunlardan bir tanesidir. Kanal açılması esnasında dokunun zarar görmemesi, kan dolaşımın bozulmaması da oldukça önemlidir. Kanal aşamasının  alanında uzman ve tecrübeli eller tarafından yapılması oldukça önemlidir. Bireyin tercihi ve kararlaştırılan tekniğe göre merkezimizde kişiye en uygun saç ekim tekniği uygulanmaktadır. FUE saç ekim tekniğinde opsiyon olarak sunulan ‘’safir uçlu bıçaklar’’ sayesinde daha hızlı iyileşme görülür. 

4-Greftlerin Yerleştirilmesi

Önceden hazırlanmış olan saç ekim bölgesine, greftler alanlara tek tek yerleştirilir. Donör bölgeden alınan greftlerin yerleştirileceği alanların kanal yönlerinin belirlenmesi oldukça önemli bir adımdır. Bu iki stratejik yerleştirme saç ekim sonuçlarının doğal görünümü ile doğrudan ilişkilidir.