fbpx

Kaş Ekimi

Kaş EKimi

Kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir yöntem olan kaş ekim uygulaması; geçirilen kazalar, travma, yanık vb. durumları gidermek adına uygulanmaktadır. Saç ve sakal ekimi işlemlerinde olduğu gibi DHI yöntemi kullanılarak donör bölgeden yüze uyum sağlayabilecek ince yapıdaki kıl köklerinin alınıp doğal görünümü sağlamak amacıyla uygun açılarla kaş bölgesine ekim yapılması işlemidir. 

Kaş yapısı kişinin karakteristik görünüş ve mimiklerinin oluşmasında ana belirleyicilerinden bir tanesidir. Bu nedenle kaş ekiminde önemli olan noktalardan bir tanesi, yeni ekilecek olan kaşın şekline karar verilmesidir. Operasyon öncesinde danışan ile birlikte, danışanın da  istekleri dikkate alınarak, yüz hattına uygun bir  kaş şekli belirlenmektedir.

Kaş ekimi teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ince telli kıl yapısına sahip bölgesindeki mikro greftlerin (tekli saç teli) alınarak kişinin kaş açıklığı olan alanına yerleştirilmesi işlemidir.

Kaş ekimi erkeklere yapılır mı?

Kaş ekim tedavisi erkeklere de uygulanır. Bu işlem, saç köklerinin tek tek alınarak kaş bölgesine yerleştirilmesini içerir. Erkeklerin de kaşlarına şekil vermek veya daha dolgun bir görünüm elde etmek istemeleri oldukça yaygındır. Ancak her bireyin ihtiyaçları farklı olduğu için, kaş ekimi öncesinde bir uzmanla görüşerek kişiye özel bir planlama yapmak önemlidir.

Kaş ekimi esnasında ağrı hissediliyor mu?

İşleme başlamadan önce lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir ağrı ve acı hissi yaşanmaz.

Kaş ekiminde doğal görünüm sağlanabilir mi?

Kişinin nasıl bir kaş istediği oldukça önemlidir nasıl ki herkesin saç yapısı farklıysa , kaşları da birbirinden farklıdır. Buna bağlı olarak da ekilecek kaşın kalınlığı ya da inceliği kişinin daha önceki kaşına uygun olmalıdır.

Çok sık ve gür bir saça sahip olan bir kişiye seyrek yada çok ince bir kaş modeli uygun olmayacağı gibi saçları seyrek olan birine de sık ve kalın bir kaş uygun olmayacaktır. 

Kaş şekline karar verirken nelere dikkat edilmelidir?

Kişinin istediği kaş şekli önemlidir bu nedenle doktorlarımızla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına önceden karar vermelidir.

Özellikle dikkat edilmesi gereken kalın bir kaşı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz ancak ince bir kaş yapısına yoğun bir görüntü veremezsiniz. 

Kaş ekildikten sonra herhangi bir problem ortaya çıkar mı?

Beklendiği üzere ödem oluşumu ve bölgede kızarıklık gözlemlenebilir. Danışan herhangi bir problem ile karşı karşıya kaldığı takdirde uzmanınız ile iletişime geçebilir.