fbpx

Sedasyon İle Saç Ekimi

Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyonlu saç ekimi uygulamasında operasyonun konforlu bir şekilde geçmesini sağlar. Bu anestezi yöntemi sayesinde operasyonların ağrısız ve acısız gerçekleşmesi mümkün.

Saç ekimleri genelde lokal anestezi ile başlar ve 3 ila 5 dakika arasında süren ense bölgede hafif bir yanma hissi verebilir fakat bu çok kısa sürer ve geçicidir.  Ancak iğne korkusuna bağlı olarak danışanlardan talep gelmesi üzerine lokal anestezinin yerine sedasyon tercih edilmektedir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Sedasyon saç ekimi, operasyonu düşünen ancak korku ya da endişeleri olan ve herhangi bir engel teşkil etmeyen herkese yapılabilmektedir. Sedasyon, işlem sırasında danışana konfor sağlamaktadır.

Sedasyon Aşamaları

1. Aşama

Saç ekimi için gerekli görüşmeler gerçekleştirilir, ekim yapılacak bölge ya da bölgeler tespit edilir ve saç ekim randevusu oluşturulur,

2. Aşama

Saç ekimi yapılacağı gün danışan mutlaka operasyon öncesi 8 saat öncesinden yemek yemeden ve su dahil içecek içmeden gelmelidir. Sonrasında kan testleri yapılır ve tekniğe göre saçlar tıraş edilerek işleme başlanır,

3. Aşama

Uyku hali sırasında sedasyon yapılır ve danışan ağrı ve acı hissetmeden operasyon gerçekleştirilir.

4. Aşama

Uyku hali sırasında kafada uygulanacak olan ağrılı işlemler uygulanır ama asla ağrı olmaz.